لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ادامه تحصیل در کانادا

ادامه تحصیل در کانادا

ادامه تحصیل در کانادا که دارای شرایط تحصیلی بسیار خوب و سیستم آموزشی عالی است بسیار رایج است. این کشور از جمله کشور های پر طرفدار برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف است. دانشگاه های کشور کانادا در میان دانشگاه های جهان از اعتبار بالایی بهره مند هستند.

 

این کشور با مراکز علمی معتبری که دارد و شرایط خوبی که دولت برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند در چند سال اخیر در جذب دانشجویان بسیار موفق بوده است و باعث شده است که انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل هدف بسیاری از افراد باشد. در ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا را برایتان شرح می دهیم.

 

ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

در صورتی که افراد بخواهند در این مقطع در کشور کانادا تحصیل نمایند به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول شامل افرادی هستند که دوره ی کاردانی را در کشور خود گذرانده و قصد ادامه تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم را دارند. در این صورت می توانند با ارائه ی مدارک خود  و قبولی در کنکور سراسری در دانشگاه های کانادا تحصیل کنند.

 

اما دسته ی دوم افرادی هستند که با مدرک دیپلم می خواهند در کانادا ادامه تحصیل دهند در این صورت افراد می توانند با شرکت در دوره های پیش دانشگاهی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا شوند. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه های این کشور دارا بودن مدرک آیلتس با نمره ی ۶ ضروری  است. در صورتی که فرد این مدرک را در کشور خود نگرفته باشد می تواند در دوره های کالج کانادا شرکت کرده و مدرک زبان را بگیرند.

 

تحصیل-در-کانادا

تحصیل فوق لیسانس در کانادا

در صورتی که افراد دوره ی لیسانس را در کشور خود گذرانده باشند و قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا را داشته باشند می توانند با ارائه ی مدارک مورد نیاز موفق به پذیرش شوند. افرادی که در این مقطع  دارای سابقه ی تحصیلی عالی باشند می توانند تحصیل رایگان در کانادا را تجربه کنند و از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند. در این صورت مقداری از هزینه های زندگی افراد نیز پرداخته می شود. این افراد با معدل بالای ۱۷ می توانند به راحتی تحصیل رایگان داشته باشند. برای تحصیل در این مقطع ارائه ی مدرک زبان و مدرک لیسانس ضروری است. در صورتی که فرد سابقه ی تحصیلی متوسط نیز داشته باشد می تواند با حق کاری که در این کشور دارد کار کرده و مقداری از هزینه های تحصیلی را پوشش دهد.

 

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کشور کانادا بر خلاف سایر کشور ها که طول مدت تحصیل در آن ها ۴ تا ۵ سال است در این کشور ۳ تا ۵ سال می باشد. چرا که سیستم آموزشی در آن بسیار قوی است. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع و اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا را دارید می بایست مدرک فوق لیسانس و مدرک زبان خود را به همراه داشته باشید. در این مقطع افراد نیز امکان دریافت بورسیه و کار کردن را دارند و می توانند تا حد زیادی هزینه های خود را پوشش دهند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. معینی گفت:

    سلام
    آیا برای تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شرط سنی وجود داره؟
    اگر بله، تا چه سنی پذیرش دارند؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021