لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ادامه تحصیل در ایتالیا

ادامه تحصیل در ایتالیا

از آن جا که کشور ایتالیا کشوری با سیستم آموزشی بسیار عالی است و هزینه های تحصیلی در آن نسبت به بیشتر کشور ها پایین تر است گزینه ی مناسبی برای ادامه تحصیل در سایر رشته ها می باشد به خصوص ادامه تحصیل در ایتالیا در رشته پزشکی بسیار پر طرفدار است چرا که این کشور دانشگاه های زیاد و معتبری در این زمینه دارد. همچنین شما می توانید در این کشور در بیشتر رشته ها به زبان ایتالیایی و انگلیسی تحصیل نمایید. ۳۴ دانشگاه در این کشور دارای رتبه ی زیر ۹۰۰ بوده  و دانشگاه های معتبر ایتالیا محسوب می شوند. این دانشگاه ها در اکثر رشته ها شامل معماری، مهندسی، هنر و… دارای اعتبار بسیار بالایی هستند. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی در ایتالیا و یا رشته های گفته شده را دارید بهترین کشور را انتخاب نموده اید.

 

تحصیل کارشناسی در ایتالیا

ادامه تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی و تحصیل با مدرک فوق دیپلم در ایتالیا بسیار سودمند است. برای این که بتوانید در این مقطع تحصیل نمایید می بایست مدرک کاردانی و دیپلم ۱۲ ساله ی خود به همراه ریز نمرات را به همراه داشته باشید. تحصیل کارشناسی در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه داده می شود. شما در این مقطع می توانید تا سقف ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در طول سال بورسیه ی تحصیلی ایتالیا را کسب کنید. همچنین می توانید در حین تحصیل ساعاتی در هفته را به کار مشغول باشید و مقداری از هزینه های تحصیلی خود را تحت پوشش قرار دهید.

 

ادامه-تحصیل-در-ایتالیا

ادامه تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

ادامه تحصیل در ایتالیا با مدرک لیسانس و یا در مقطع فوق لیسانس به بهترین نحو و در دانشگاه های معتبر صورت می گیرد. شما برای این که بتوانید در مقطع فوق لیسانس در این کشور ادامه تحصیل دهید می بایست مدرک لیسانس خود را ارائه دهید . معدل شما نیز باید بالای ۱۶ باشد تا بتوانید موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا شوید. زبان تحصیلی در مقطع فوق لیسانس نیز همانند دوره ی قبل به زبان انگلیسی و ایتالیایی است بنابراین اخذ مدرک با نمره ی۶ ضروری است. در این مقطع نیز می توانید بورسیه ی تحصیلی بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال پرداخت کنید.

 

تحصیل دکترا در ایتالیا

ادامه تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا بسیار رایج است. شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا به صورتی است که فرد باید مدرک کارشناسی ارشد خود با معدل حداقل ۱۵ را ارائه دهد. همچنین مدرک زبان انگلیسی و یا ایتالیایی با نمره ی آیلتس ۶ ضروری است. شما در مقطع دکترا همانند سایر مقاطع امکان دریافت بورسیه بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال را دارید. علاوه بر این پس از تحصیل می توانید ویزای کار را کسب کرده و مشغول به کار شوید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021