لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

ادامه تحصیل در آلمان

مشاهده اطلاعات کامل آلمان

ادامه تحصیل در آلمان
ادامه تحصیل در آلمانReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 29Rating: 5.0ادامه تحصیل در آلمان - ادامه تحصیل در کشور آلمان - هزینه تحصیل در آلمان - لیگال اپلایادامه تحصیل در آلمان : شرایط تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش و ویزای تحصیل این کشور- خدمات لگال اپلای در خصوص ادامه تحصیل در آلمان می باشند. هزینه تحصیل در آلمان.ادامه تحصیل در آلمان

کشور آلمان از جمله کشور هایی است که افراد زیادی آن را برای ادامه تحصیل بر می گزینند. ادامه تحصیل در آلمان به دلیل برخورداری از شرایط بسیار عالی در این کشور طرفدار زیادی دارد. تحصیل در کشور آلمان نیازمند دارا بودن یک سری شروط است. یکی از این شرط ها برای ادامه تحصیل در این کشور قبولی در کنکور سراسری در داخل کشور برای تحصیل در مقاطع مختلف است. در ادامه در مورد ادامه تحصیل در این کشور توضیح خواهیم داد.کشور آلمان یکی از ارزان‌ترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل است. شرایط تحصیل در آلمان تمامی دانشگاه‌های آلمان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات رایگان ارائه می‌دهند و دانشجویان لیسانس در این کشور هیچ هزینه‌ای بابت تحصیل در آلمان نمی‌پردازند. زبان تحصیل در و شرایط تحصیل در آلمان دانشگاه‌های آلمان در مقطع لیسانس آلمانی است ( به جز چند دانشگاه که واحدهایی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند) و همانطور که اشاره شد برای تحصیل در آلمان دست کم باید سطح B1 زبان آلمانی داشته باشد.سیستم آموزشی آلمان از چند سال پیش تغییرات بسیاری را شاهد بوده‌ است و بعد از اجرایی شدن برنامه بلونیا (Bologna) شرایط تحصیل در آلمان نیز متاثر از این برنامه یکپارچه قرار گرفته‌است. بر اساس شرایط جدید که هنوز به مرحله اجرا نرسیده است، تمامی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل در آلمان می‌بایست ۱۵۰۰ یورو به عنوان شهریه پرداخت نمایند.

زبان تحصیل در آلمان

ادامه تحصیل در آلمان برای دانشجویان دوره کارشناسی آینده، دیپلم دبیرستان، گواهی پایان تحصیلات و یا نتیجه آزمون دانشگاهی معمولاً کافی می باشد. برای برنامه های تحصیلات تکمیلی، دانش آموزان باید مدرک کارشناسی را ارائه دهند. یکی از شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی و آلمانی است، علاوه بر مهارت زبان و یک مدرک ورودی، ممکن است نیاز به ورود به شرایط خاص برنامه دانشگاهی نیز داشته باشید که گاهی برای ورود به این دانشگاه ها باید امتحان ورودی خاصی را بگذرانید. برای دریافت بورسیه تحصیلی و ادامه تحصیل در آلمان مشاورین موسسه میرداماد می توانند شما عزیزان را در این راستا راهنمایی کنند.شرایط تحصیل در آلمان برای مقطع لیسانس برای کلیه متقاضیان کمتر از ۲۱ سال تعیین شده است؛ بنابراین افرادی که درخواست ادامه تحصیل در کشور آلمان را در مقطع کارشناسی دارند، باید مقاطع ابتدایی و متوسطه را به گونه‌ای سپری کرده باشند که هنگام ثبت نام در دانشگاه‌ دارای سن ۲۰ سال باشند.در صورتی که متقاضی از سنی کمتر از ۱۸ سال که سن قانونی است برخوردار باشد. حضور سرپرست وی هنگام اخذ ویزای تحصیلی آلمان ضروری خواهد بود.از مهم‌ترین مدارک مورد نیازبرای شرایط تحصیل در آلمان هنگام ثبت نام در مقطع لیسانس مدرک زبان بالاتر از سطح B1 آلمانی است؛ زیرا کلیه دروس در این مقطع به زبان آلمانی تدریس می‌شوند و دارا بودن مدرک انگلیسی نمی‌تواند به تنهایی کافی باشد.

تامین هزینه‌های زندگی

یکی از مسائل پیش روی دانشجوهای دوره‌ی دکترا و شرایط تحصیل در آلمان ، تامین مالی هزینه‌های زندگی است. گفتنی است که تحصیل در دوره‌ی دکترا در دانشگاه‌های آلمان، رایگان است. اما دانشجویان هزینه‌های دیگری نیز دارند که برای رفع آن بایستی کار کنند. اجازه کارکردن برای دانشجویان بیش از ۲۰ ساعت در هفته نیست، بنابراین عده‌ای به درخواست بورس تحصیلی روی می‌آورند.برخی از دانشجویان دوره‌ی دکترا نیز در دانشگاه مشغول به کار می‌شوند. این افراد در زمینه تحقیقاتی مرتبط با موضوع پایان‌نامه‌شان، زیر نظر استاد راهنما تحقیق می‌کنند

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

چنانچه افراد فوق دیپلم را در کشور خود گذرانده باشند می توانند تحصیل با مدرک فوق دیپلم در آلمان را تجربه نمایند. این مقطع نیازمند یک سری اطلاعات است. این مقطع در کشور آلمان شامل ۶ تا ۸ ترم می باشد. که بنابر توانایی، خود دانشجو می تواند این مقطع را در ۶ ترم به پایان برساند. شرایط تحصیل در آلمان به طوری که برای ادامه تحصیل با مدرک فوق دیپلم در کشور آلمان شما می بایست علاوه بر قبولی در آزمون های سراسری مدرک تحصیلی مبنی بر به پایان رساندن تحصیلات ۱۲ ساله ی خود به همراه مدرک فوق دیپلم خود را داشته باشید. این موضوع برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان ضروری است. دانشجویان پس از تحصیل می توانند به کاری در این کشور مشغول شوند.

تحصیل فوق لیسانس در آلمان

بیشتر افراد نیز مقطع کارشناسی را ممکن است در کشور خود طی کرده باشند و کشور آلمان را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برگزیده باشند. در این صورت فرد باید با ارائه ی مدرک کارشناسی خود از دانشگاه های معتبر پذیرش دانشگاه های آلمان را به دست آورد. سپس می تواند با گذراندن ۲ تا ۴ ترم این مقطع را به پایان برساند. علاوه بر مدرک کارشناسی فرد می بایست برای تحصیل در این مقطع در کشور آلمان مدرک زبان آلمانی نیز داشته باشد. چرا که بیشتر دروس در این مقطع به زبان آلمانی است. افرادی که در کشور خود این مدرک را اخذ نکرده اند می توانند با شرکت در دوره های کالج در کشور آلمان آن را به دست آورند. در این مقطع دانشجویان اجازه ی ۲۴ ساعت کار در هفته را دارند.

تحصیل دکتری در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان در مقطع دکترا به دلیل شرایط خوبی که دارد بسیار رایج و پر طرفدار است. کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی در این مقطع احترام زیادی قائل است. در صورتی که بخواهید با مدرک فوق لیسانس در این کشور و در مقطع دکترا تحصیل نمایید ارائه ی مدرک تحصیلی فوق لیسانس شما از دانشگاه های معتبر الزامی است. طول دوره ی دکترا در کشور آلمان ۲ تا ۵ سال است. این دوره در این کشور بیشتر شامل کارها و پروژه های تحقیقاتی است. در این مقطع شما برای پذیرش علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی حداقل فوق لیسانس لازم است همانند دوره ی قبل مدرک زبان آلمانی نیز داشته باشید. علاوه بر این دانشجو در این دوره علاوه بر داشتن مدارک فوق به یک استاد راهنما و یا سوپروایزر نیاز دارد تا کار های وی از زمان پذیرش به نحو احسن صورت گیرد.به دانشجویان متقاضی دوره دکترا پیشنهاد می شود که حتماٌ اول دوره فوق لیسانس بگذرانند و بعد برای دکترا اقدام کنند. متقاضیان برای ورود به دانشگاه باید زبان آلمانی باید بلد باشند. اغلب برای ورود به دانشگاهها متقاضیان باید دانش حدود ۸۰۰ ساعت زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند در امتحان ورودی زبان DSH شرکت نمایند. (اغلب دانشگاه های انگلیسی زبان از دانشجویان خود مدرک زبان آلمانی نمی خواهند) البته برای کسانی که مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ندارند هم در اکثر دانشگاه ها امکان گرفتن پذیرش بشرط ارائه مدرک زبان چند روز قبل از ثبت نام در دانشگاه وجود دارد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021