لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

آینده شغلی مهندسی نساجی

معرفی رشته نساجی

صنعت نساجی یکی از قدیمی ترین صنایع بعد از صنعت نفت به شمار می‌رود. نساجی در بخش های مختلف صنعتی مانند جاده ها، هواپیماها، ترمز ماشین و شریان های مصنوعی استفاده می‌کنند. به طور مثال در جاده سازی با استفاده از منسوجات عمر جاده ها را افزایش میدهند، هم چنین در علم پزشکی میتوان قلب مصنوعی را مثال زد که از الیاف نساجی بهره برده است. این صنعت شامل بخش های مختلفی از جمله کارخانه های ریسندگی (تولید نخ)، بافندگی (تولید پارچه)، تولید فرش ماشینی، موکت، کارخانه های رنگرزی، چاپ و تولید الیاف مصنوعی میباشد. این رشته دارای ۳ گرایش شیمی نساجی و علوم الیاف، پوشاک و تکنولوژی نساجی است.

آینده شغلی رشته نساجی

طبق رده بندی جهانی، چند کشور برتر در زمینه صنعت نساجی مشخص شده اند:
۱-چین
۲-اتحادیه اروپا
۳-هند
۴-آمریکا
۵-ترکیه
۶-کره جنوبی
۷-تایوان
۸-هنگ کنگ
۹-پاکستان
۱۰-ژاپن

لازم به ذکر است که برترین کشور در این زمینه در حال حاضر کشور چین میباشد و بر اساس میزان تولید و صادرات منسوجات، این کشور در رتبه اول قرار دارد.
نکته ی مهمی که قابل توجه دانشجویان عزیز می باشد بازار کار این رشته است که با توجه به گستره ی نقش نساجی در صنایع مختلف آینده شغلی دانشجویانی که در رشته تحصیلی نساجی مشغول به تحصیل هستند امیدوارکننده است و میتوانند پس از تحصیل، شغل مرتبط به رشته خود را پیدا کنند. نکته ی مهمی که باید حتما مدنظر قرار داد این است که در پنج سال اخیر متقاضیان تحصیل در رشته نساجی رو به کاهش بوده، به همین دلیل این کشورها به جذب دانشجویان مهاجر در این زمینه تمایل بیشتری پیدا کرده اند و طبیعتا پس از پایان تحصیل به دلیل کمبود وجود نیروی کاری در این زمینه امکان پیداشدن شغل مرتبط برای دانشجویان مهاجر وجود دارد.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021