لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

آشنایی با کشور ایتالیا

مشاهده اطلاعات کامل ایتالیا

تحصیل رایگان در ایتالیا
آشنایی با کشور ایتالیاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Dec 13Rating: 5.0کشور ایتالیا - آشنایی با کشور ایتالیا - وضعیت و نظام آموزش کشور ایتالیاکشور ایتالیا یکی از جذاب ترین کشور های اروپا است که از نظر رونق دانش وفناوری در حوضه های خاصی پیشتاز است و مراحل اخذ پذیرش آن بسیار آسان است....آشنایی با کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره ی اروپا با پایتختی رم که از شبه جزیره ی ایتالیا و دو جزیره ی سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. از همسایگان این کشور اتریش ، فرانسه ، سوئیس ، اسلوونی ، واتیکان و سان مارینو می توان نام برد. ۵٫۸ % از جمعیت ایتالیا را خارجیها تشکیل می دهند .۹۱% از جمعیت ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند .آب و هوای ایتالیا مدیترانه ای است و در کل کشوری تقریبا گرم است

کشوری توسعه یافته که جزو هشت کشور اقتصادی می باشد واحد پولی ان یورو است . نام شهر های ایتالیا که از معروفیت بیشتری برخوردار هستند :میلان ، رم ، تورین ، بولونیا ، فلورانس ، ونیز و جنوا …

آداب و رسوم مردم ایتالیا

خصوصیات اخلاقی مردم ایتالیا تعجب بسیاری از افراد را بر می انگیزد به عنوان مثال دشنام دادن با فرهنگ این کشور امیخته شده است و نه تنها بد به حساب نمی اید حتی باعث خنده و نوعی تفریح برای خود به حساب می یاورند ، تملق یکی از ابزار های مردم این کشور است که از دوستان خود و حتی غریبه های زیبا تعریف می کنند. ارتباط برقرار کردن با مردم ایتالیایی بسیار راحت است فقط کافیست زیاد با انها مخالفت نکنید تا بتوانید دوستان خوبی با هم باشید. از تفریحات مردم ایتالیا ساحل گردی را می توان اشاره کرد .البته کشور ایتالیا مناطق دیدنی بسیاری دارد و جزو کشور های تاریخی و با تمدن به حساب می اید .

زبان مردم ایتالیا

عمده ایتالیایی‌ها رومی‌تبار هستند و زبان‌های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه‌هایی از زبان رومی بشمار می‌روند. با وجود اینکه زبان رسمی ایتالیا زبان ایتالیایی است اما زبان‌های پرگویشور دیگری در این کشور وجود دارند که حالتی نیمه رسمی و گاه محلی دارند. بسیاری از این زبان‌ها در معرض نابودی قرار گرفته‌اند که شروع مرگ تدریجی این زبان‌ها به دوره حکومت فاشیسم بر ایتالیا بازمی‌گردد. ایتالیایی زبان رسمی این کشور است که از سال ۱۸۶۱ تا کنون این مقام را دارد.

 

گردشگری در ایتالیا

بر اساس محاسبه ای که یونسکو انجام داده است نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است و تنوع فوق العاده طبعیت باعث شده گردشگران بسیاری را به خود جذب کند و از جاهای دیدنی ایتالیا ونیز، سیسیل ،تورین ، دریاچه ی کومو را نام برد . از جذابیت های دیگر این کشور می توان به غذا های رنگا رنگ به خصوص پاستا ،مد و فشن و حتی سینما ی این کشور اشاره کرد .یکی از منبع درامد های همیشگی و حیاتی این کشور گردشگری می باشد .

 

نظام آموزشی در کشور ایتالیا

تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی‌

تحصیلات‌ ابتدایی‌(Elmentare) در کشور ایتالیا از پنج‌ سالگی‌ آغاز می‌شود و طول‌ آن‌ پنج‌ سال‌ است. سپس‌ دانش‌آموزان‌ وارد یک‌ دوره‌ سه‌ ساله‌ متوسطه‌(Media) می‌شوند که‌ در آن‌ دروس‌ ریاضیات‌ پایه‌ و علوم‌ اهمیت‌ ویژه‌ای‌ دارد. در پایان‌ دوره‌ پنج‌ ساله‌ ابتدایی‌ و سه‌ ساله‌ متوسطه، امتحانات‌ داخلی‌ برگزار می‌شود و سپس‌ دوره‌ پنج‌ ساله‌ دبیرستان‌ آغاز می‌شود. در پایان‌ این‌ دوره‌(Superiore) کلیه‌ دانش‌آموزان‌ در امتحانات‌ نهایی‌ که‌ سراسری‌ برگزار می‌شود شرکت‌ می‌کنند و دیپلم‌ دبیرستان‌(Diploma di Maturita) می‌گیرند.

تحصیلات‌ دانشگاهی‌

تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در کشور ایتالیا به‌ سه‌ سطح‌ تقسیم‌ می‌شود. سطح‌ اول‌ دوره‌هایی‌ شامل‌ درس‌ و کارآموزی‌ است‌ و در خاتمه‌ آن‌ مدارک‌ (DU) اعطا می‌شود. در سطح‌ دوم‌ دوره‌های‌ دانشگاهی‌ ۴ تا ۶ ساله‌ است‌ و در خاتمه‌ آن‌ مدارک‌(DL) اعطا می‌شود. سطح‌ سوم‌ مربوط‌ به‌ دوره‌های‌ تخصصی‌ و پژوهشی‌ است. این‌ دوره‌ها نیز ۲ تا ۶ ساله‌ است‌ که‌ برای‌ دوره‌های‌ تخصصی‌ مدارک‌(DS) و برای‌ دوره‌های‌ پژوهشی‌ مدارک‌(DR) داده‌ می‌شود.

برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ ایتالیا، افراد محلی‌ باید مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌(Diploma di Maturita) داشته‌ باشند. دارندگان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از کشورهای‌ دیگر نیز می‌توانند پس‌ از گذراندن‌ امتحانات‌ زبان‌ ورودی‌ که‌ دانشگاه‌ مورد نظر برگزار می‌کند مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ را دریافت‌ نمایند. نظام‌ تحصیلی‌ در دانشگاه‌های‌ ایتالیا سالیانه‌ است.

از سال‌ ۱۹۹۸ متقاضیان‌ دارای‌ مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از طریق‌ تکمیل‌ برگ‌ مخصوص‌ جایابی‌ و ارسال‌ به‌ وزارت‌ دانشگاه‌ها و تحقیقات‌ علوم‌ و فناوری‌ (MURST) مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ها را دریافت‌ می‌کنند.

 

 

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021